Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuzun Yaralar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Tuzun Yaralar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Türkçede şap olarak bilinen bir grup tuz bileşiğidir. Şap yaraya uygulandığında kan pompaladığı bölgelerde kanın sıvı içeriğini kandan ayırarak kan proteinlerinin yoğunluğunun arttırarak kılcal damarda kasılmaya uğrar böylece kanı durdurur.

Eski çağlarda beri kullanılan yaraya tuz basmak bir yandan da yarada mikrop ürümesini engellemeye yardımcı olur. Bir yaraya tuz basmak can yakıcı olabilir fakat biraz da olsa fayda sağlar.

Yaraya düzenli olarak tuz uygulamanın bir diğer etkisi ise yaradaki bakterilerin kendini güçlendirmesini engelleyerek bakterileri yok etmesidir.

 

Peki Ayak Yaraları İçin Tuzlu Su Kullanılabilir Mi?

Enfeksiyon, septisemi veya çürümeyi önlemek amacıyla ayakları yıkarken de tuzlu su kullanılabilir. Ayrıca ayaklardaki yaranın iyileştirici etkisinin yanı sıra rahatlama hissi de yaratmaktadır.

 

Ağızdaki yaraya tuz basılır mı?

Ağız yaraları genellikle kendiliğinden bir haftaya kadar iyileşmektedir. Ağızdaki yaraya tuz uygulayarak yaranın hızlı iyileşmesi için etkili bir yöntem olabilir. Ellerinizle tuzu uygulayabilirsiniz veya tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10