Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Yüzme Havuzlarında Tuz Kullanımı Neden Önemli?

Yüzme Havuzlarında Tuz Kullanımı Neden Önemli?

Yazın havuzda yüzmek harika bir aktivitedir fakat havuz temizliği bizler için çok önemli ve hassas bir konudur. Şimdiki zamanda birçok farklı kimyasallar ile havuz temizliği yapılabilmektedir. Fakat bu tür kimyasalların insan sağlığı açısından olan zararları da aynı zamanda göz önünde bulundurulması gerekir.


Buna benzer kimyasallara ek olarak yüzme havuzu temizliği için deniz tuzu  ya da doğal göl tuzu kullanarak insan sağlığını tehdit eden faktörler ortadan kalkarak hijyenik bir havuz suyu oluşumunu sağlar.


Elektroliz yöntemiyle tuzdan klor üreten ve yüzme havuzu temizliğinin temeli olan hipoklorit asidin oluşumunu sağlayan havuz tuzu cihazları vardır.


Havuz tuzunun en önemli yanı yüksek saflıkta olmasıdır. Bu nedenle kalitesi düşük kaya tuzların havuz dezenfeksiyonu için kullanılmaması önerilir. Ek olarak havuzda ne kadar tuz kullanılması gerektiğini hesaplamanız gerekiyor. 


 
Türkiye’de en çok tavsiye edilen Beyaz Tuz, Tuz Gölü’ndeki üretim tesislerinde kalitesi yüksek havuz tuzunu üretimini sağlayarak dünyanın her yerindeki müşterinin ilgisini çekebilmiştir.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10