Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Kara Tuz Nedir? Kala Namak’ın Faydaları

Kara Tuz Nedir? Kala Namak’ın Faydaları

Kara Tuz Nedir? Kala Namak’ın Faydaları

Kala Namak veya Himalaya Kara tuzu olarak da bilinen Kara tuz, Himalaya bölgesinde üretilen bir volkanik kaya tuzudur. İsmini siyah renginden almaktadır. Sadece doğal haliyle siyah renge sahiptir, topraklandığında pembeye dönmektedir. 

Doğal Himalaya Kara tuzu asıl olarak Himalaya’da doğal olarak bulunan bileşenlerden oluşur. Kara tuzu özel yapan şey; içerisindeki kükürt bileşikleridir. Kükürt, Kara tuza; eşsiz koku e tat veren maddedir. Ayrıca doğru miktarda kullanıldığı sürece sağlığınıza faydalıdır. 

Faydaları

Himalaya Kara tuzunu sodyum klorüre ek olarak içerdiği minerallerden dolayı gıdalarda, kozmetik ürünlerinde, alternatif tıbbi tedavilerde yaygın olarak kullanılır. 
Karaciğer içerisinde safra üretimini uyarmaktadır, bu da mide ekşimesi ve şişkinlikleri kontrol etmeye yardımcı olur. Kan şekerini düşürür, kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olan doğal bir kan sulandırıcı görevi görmektedir.

Kükürt eksikliği birçok ciddi hastalığa neden olabilmektedir. Bundan dolayı kükürt eksikliğini önlemek amacıyla Kara Tuz tüketilmektedir. 

Kara tuz; sırt ve eklem ağrılarına, romatizma, egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. Kaslarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olup, kalp spazmlarını gidermektedir. 

Saç büyümesini iyileştirmektedir. Saç dökülmesi ve kepek oluşumunu da önemli ölçüde azaltmaktadır.
 
Siyah Tuzlu su ile hazırlanmış olan merhemlerin, sabunların lekeli ciltlere iyi geldiği gözlemlenmiştir. 
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10