Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tablet Tuz Nedir ?

Tablet Tuz Nedir ?

Su Arıtma ve Yumuşatma Cihazlarının Reçineleri Sodyum İyonlarının Değişimini Yaparak Tablet Tuz, Su Yumuşatma İşlemini Gerçekleştirmektedir. Reçineler Magnezyum, Kalsiyum İyonlarını Tuttukları İçin Bir Süre Sonra Rejenere Edilmeleri Gerekir. Bu da Rejenerasyon İşleminde Sodyum Verilmesi İhtiyacını Doğurmaktadır. Sodyum İhtiyacının Karşılanması İçin Reçinelerini Tablet Tuz İle Yıkanması (Belirli Periyodlarda) Gerekir. Tablet Tuz veya Kaya Tuzu Bu Aşamada Bu Sodyum Klorür İhtiyacını Karşılar. Her Türlü Endüstriyel Ve Evsel Su Arıtma Cihazlarında, Gerek Tablet Tuz Formunda Gerekse Kaya Tuzu Formunda Tuz Kullanılır. Rafine Tablet Tuz İle Yıkama İşlemi Su Yumuşatma Cihazının Tuz Tankı Bölümünden Doldurularak Yapılır.

 

  1. Kullanılacak Olan Tablet Tuzun Seçimi Reçinenin Ömrünü ve Verimini Doğrudan Belirlemektedir. Kalitesiz Tuz Kullanılan Reçinelerde Ağır Metallerin Birikimi Sonucu Çıkan Problemlerle Sıkça Karşılaşılır. Arıtma Tablet Tuzu Rafine Olması Daha İyi Verim Almanızı Sağlar. Tuzlarımızın Kalitesi Kanıtlanmış, Çankırı’ nın Dağlarından Toplanan Tuz İle Fabrikada En Üst Teknoloji ile Üretilmektedir. İki Kere Yıkanıp İki Kere Fırınlanan Rafine Tablet Tuzu İstanbul da Tek Satıcısıyız. Tuz Fiyatlarını Öğrenmek İçin Bizimle İletişim Kurduğunuzda Sizlere Çok Özel ve Uygun Tuz Kampanyalarımızdan Yararlanma İmkanı Sunarız. Yumuşatma Cihazı Rejenarasyonunda Kullanılan Tuzlar, 25 Kg. Çuval Ambalajlıdır.
  2. Su Arıtma Cihazlarında ve Su Yumuşatma Cihazlarında Kullanılan Tablet Tuzlar İki Ayrı Formda Üretilir. Bunlar; Kaya Tuzu ve Mekanik Tablet Tuz Şeklindedir. Burada Dikkat Edilmeniz Gereken, Tuzun Çok İyi Rafine Edilmiş Olmasıdır. İyi Rafine Edilmemiş veya Yıkanmamış Tuzlar Su Yumuşatma Cihazında İstenilen Etkiyi Yaratmadığı Gibi, Aynı Zamanda Su Yumuşatma Cihazına da Zarar Verebilmektedir.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10