Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuz Terapisi

Tuz Terapisi

Tuz Terapisi

Tuz terapisi, günümüzde yeni çıkan terapi dallarından biridir. Yıllardır rafine edilmemiş, saf tuzun özellikle akciğere olan faydaları ortaya çıkmıştır. 

Tuz terapisi, özellikle solunum hastaları ve doğal astın tedavisi için kullanılmaktadır. Tuz terapisi egzama, alerji, astım gibi solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Tamamen tuzla kaplı bir odada yapılan nefes egzersizleri, solunum sorunu olan hastaların iyileşme süreçlerini hızlandırıyor. Anti-depresan özelliği sayesinde depresyon tedavisine de yardımcı olmaktadır. 

Tuz Terapisi ile tedavi edilebilen hastalıklar şöyledir; astım, alerji, solunum yolu hastalıkları, burun tıkanıklığı, orta kulak iltihabı, zatüre, bronşit, öksürük, hırıltı, grip, soğuk algınlığı, egzema, sedef hastalığı. 

Tuz odaları, tuz mikronları ve iyonlar bakımından zengin bir ortamdır. İçerisinde bağışıklık sistemi için faydalı negatif iyonlar ve vücudun balgam le mukus salgılamasına yardımcı olur. Tuz Odalarında ayrıca tuz lambaları ve tuz boruları da bulunmaktadır.  

Tuz odasında bulunan kristaller ciğerlerinize girdiğinde akciğer dokusunda şişlik azalır ve zararlı bakteri ve alerjenleri nötralize edilir. Bu terapi sayesinde ciğerlerinizin daha temiz olduğu hissedersiniz. 

Tuz Odasına Nasıl Girilir?

Tuz terapisi için tuz odalarında 1 saat bulunmak veya dinlemek yeterli olacaktır. Tuz odalarına kıyafetlerle, ayakkabısız, parfüm kullanılmadan girilmektedir. Kıyafetlere tuz birikmemesi için tek kullanımlık koruyucu önlükler giyilmektedir. Ayaklara da galoş giyilir. 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10