Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuzun Faydaları, Tuz Fabrikası, Tuz Ton Fiyatı, Tuz Firması, İstanbul Tuz

Tuzun Faydaları, Tuz Fabrikası, Tuz Ton Fiyatı, Tuz Firması, İstanbul Tuz

Tuz insan vücudunun fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gerekli bir besin maddesidir.

Vücudumuzda protein, yağ, karbonhidratlar ve su ile birlikte, kalsiyum, fosfor, sodyum, klorür, potasyum, kükürt, magnezyum gibi iyonlar bulunur. Bunlardan sodyum, klorür, potasyum ve kalsiyum iyonları vücudun elektrolit dengesini sağlar. Bu iyonların insan vücudunda belirli bir değerden az veya fazla olması elektrolit dengeyi bozacağından vücutta bir takım rahatsızlıklara neden olmaktadır. Sözü edilen iyonlardan sodyum ve klorürü bir arada tuzda bulmak mümkündür.

Saf tuz yaklaşık %40 oranında sodyum ve %60 oranında klorür içermektedir. Çeşitli nedenlerle vücutta azalan sodyum ve klorür ihtiyacının büyük bir kısmı tuzdan sağlanır.

Tuz insan vücudunun fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gerekli olduğu kadar, endüstriyel amaçlarla bir çok sektörde kullanılmaktadır. Örneğin gıda, tekstil, deri, kimya, metalürji sektörlerinde ve hayvancılıkta kullanılmaktadır.

Endüstriyel amaçlarla kullanılacak tuzun da yabancı maddelerden arındırılmış, temiz, kuru, saf ve akışkan olması gerekmektedir.

 

Tuz (İyotlu) Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 1 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Bıçak Ucu yani 1 gramlık miktarında 0.01 kalori bulunmaktadır.

 

Kalori

1 kcal

% 0.1

Karbonhidrat

0.3 g

% 0.1

Lif

0 g

0%

Protein

0 g

0%

Yağ

0 g

0%

Kolesterol

0 mg

0%

A Vitamini

0 UI

0%

C Vitamini

0 mg

0%

Potasyum

10 mg

% 0.3

Kalsiyum

40 mg

4%

Demir

0.6 mg

% 3.1

 

Etiketler; İstanbul Tuz, İstanbul Kristal Tuz, İstanbul Fırınlanmış Tuz, İstanbul Deri Tuzu, İstanbul Plastik Tuzu, İstanbul Boya Tuzu, Ümraniye Tuz, Bostancı Tuz, Çekmeköy Tuz, Pendik Tuz, Sarıyer Tuz, Çorlu Tuz, Silivri Tuz, Çerkezköy Tuz, İstanbul Tuz, Kristal Kaya Tuzu7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10