Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Dezenfektan Olarak Tuzlu Su Kullanılabilir Mi?

Dezenfektan Olarak Tuzlu Su Kullanılabilir Mi?

Tuz, eski çağlardan bugünümüze kadar enfeksiyona karşı etkili olduğunu ayrıca cilt tahrişlerini, yaraları temizlemek ve tedavi etmek için kullanılmıştır. 
Tuzlu su, her şey için doğal bir dezenfektan olarak kullanılabilir. Tuzlu su ile gargara yaparak ağızdaki pH değerini geçici olarak yükseltir ayrıca bakterileri yok etmeyi sağlar. Tuzlu suyla gargara yapmak diş eti hastalığına ve diş çürümesine sebep olan bakterileri yok olmasında yardımcı olur.
Tabak, bardak, biberon, giysi vb. birçok eşyayı mikrop ve bakterilerden uzak tutmak istediğinizde tuzlu su ile yıkayabilirsiniz. Dezenfektan olarak tuzlu suyu kullanmak güvenlidir. Öte yandansa tuzlu suyu yutmak tehlikelidir. Çünkü Tuzlu su içildiğinde vücudu dehidrasyona uğratır ayrıca tansiyonu yükseltir.

 

Tuz Dezenfektan mıdır?

Tuz, tıp ve eczacılığın gelişmediği bir çağda savaş ve göç sırasında insanın başına gelebilecek yaralanma ve tahrişlere karşı bulunması kolay doğal bir dezenfektandır.
Tuz bugünümüzde de dezenfeksiyon olarak kullanılmayı devam etmektedir. Yanık, yara ve kesikler gibi enfeksiyondan korumasının yanında yiyecek ve nesne yüzeylerini temizliğinde de kullanılmaktadır.
Tuz tüm bakterileri ortadan kaldırmasa de çoğunu öldürebilmektedir. Bazı bakteriler tuz konsantrasyonlarında hayatta kalabilmekte, büyüyebilmekte ve çoğalabilmektedir. Tuz tek başına dezenfeksiyon için yeterli olabilir ve genel kullanım için güvenli bir seçenektir. Tuzun antibakteriyel özellikleri bazı günlük işler için yeterli olsa da, bir enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılmamalıdır.
Tuz, açık bir yarayı tahriş edebilir. Tuz keskin olduğundan dolayı bir yarayı tuzla ovmak ağrıyı arttırabilir. Yarayı dezenfekte etmek için tuzlu su kullanmak daha iyi olacaktır.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10