Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Chinen Tuzu'nun Diyabete Faydaları

Chinen Tuzu'nun Diyabete Faydaları

Chinen Tuzu’nun Diyabete Faydaları

Chinen tuzundaki minerallerin kan şekeri seviyesini düzenlediği ve dengelemeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Chinen tuzunun diyabet ile arasındaki ilişkiyi anlamak için öncelikle diyabet hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. 

Diyabet; pankreas gerektiği kadar insülin hormonu üretemediğinde veya üretilen insülin hormonu etkisiz kaldığında ortaya çıkmakta olan kronik bir durumdur. İnsülin, şekerin kan dolaşımından hücrelere aktarılmasından sorumludur. 

Yeterli insülin salınmadığı sürece şeker tamamen hücrelere taşınamaz. Tanımlanmış iki tür diyabet vardır. Tip 1 diyabet ve Tip 2 diyabet. 

Tip 1 diyabette genetik faktörler etkilidir. Tip 1 diyabet hastalarının Chinen tuzundan yararlanmaları mümkün değildir. 

Tip 2 diyabette ise çok fazla derecede şeker alımını dengelemek için fazla insülin pankreas tarafından salınmaktadır. İnsülin direnci vücutta zamanla gelişir. 

Tip 2 diyabette oldukça fazla insülin vardır ve direnç sebebiyle de yapması gerekeni yapamaz. Verimsiz insülin ise kan şekerini yeterince düşüremediğinden dolayı kan şekerini yükseltmektedir.

Bu diyabet türünde belirtiler birkaç yıl boyunca gösterilmeyebilir. Yaşamın daha sonraki yıllarında meydana gelen bir enfeksiyon, ameliyat, hamilelik ve aşırı kiloluluk gibi durumlar klinik diyabetle sonuçlanabilmektedir.

Berberinin potansiyel olarak insülin duyarlılığını arttırdığı ve karaciğer şekeri salınımını azaltarak prediyabet hastalarının diyabeti önlemesine yardımcı olmaktadır. İlaçlarla birlikte Chinen tuzu gibi berberin içeren gıda takviyeleri kullanmadan önce doktora danışılması gerekmektedir.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10