Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuz Odaları, Tuz Odası Faydası, Tuz tuğlası, Tuz Odası Nasıl Yapılır ?

Tuz Odaları, Tuz Odası Faydası, Tuz tuğlası, Tuz Odası Nasıl Yapılır ?

Tuz Odası Nasıl Kullanılır?

Tuz odasının kuru elbise ve çıplak ayakla kullanılması tavsiye edilir. 

Tuz terapilerinin başlangıçta 5 gün üst üste kullanılması, daha sonra ise 20 ile 30 günde bir kez tekrarlanması faydalı olur. 

Çocukların kullanmasında bir sakınca yoktur. 30 dakikalık bir seansta insanin almış olduğu tuz miktarı, bir yemekte bulunan tuzun 10'da 1 i kadardır. içeride oturarak iyileştirici etkiye sahip tuzu solumaya başlıyorsunuz ve terapiye bu sekilde devam ediyorsunuz

Neden haloterapi ?

Doktorlar binlerce hastanın bu metotla basarili bir sekilde tedavi edildiğini gözlemlediler. Ve bu hastalar haloterapi aldıktan sonra nefes alıp vermenin kendileri için kolaylaştığını belirtmişlerdir. Yine nezle grip ve nefes darlığı gibi sentomları dindirdiği yada azalttığı görülmüştür. Bu yöntemle hastalar fazla ilaç kullanmadıkları için, ilaçların zararlı yan etkilerinden de korunmuş olurlar.

Çocuklar üzerinde haloterapinin etkisi nedir?

Haloterapi çocuklar üzerinde son derece etkilidir. Doğal tedavinin çeşidine bağlı olarak beklenildiği gibi mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Doktorlar ebeveynlere, çocuklarına ilaç uygulamadan önce bu doğal tedavi yöntemini tavsiye etmektedirler. Çocuklar bu tedavi yöntemi ile kemik çatlaması veya kırılması riskinden çok daha uzak olacaklardır. Bu alternatif tedavinin faydası % 75 ile % 85 oranında hesaplanmıştır.

Tuzun  hayatımızdaki önemi?

Canlı hayatin vazgeçilmez maddelerinden olan tuz tarih boyunca insanoğlunu pesinden koşturmuştur. Doğada saf olarak bulunan bu madde için savaşlar yapan insanoğlu zaman içinde tuz elde etmek için akil almaz yollar denemiştir. Insanın yemeklerde tükettiği tek kaya türü olan tuzun, günümüzde ilaç üretiminden tutun da ,yolların trafiğe açılmasına, suyun yumuşatılmasına ve sabun üretimine kadar yaklaşık 14000 i aşkın kullanım alanı vardır. Modern yer biliminin sagladığı bilgilerden önce tuzun nerede bulunduğunu bilmeyen insanoğlu, 20. y.y. a kadar umutsuz bir biçimde tuzun ardından koştu. Tarih boyunca tuz o kadar degerliydi ki bazı ülkelerde asker ve isçiler maaşlarını tuz olarak alıyordu. 

Büyük Romada, yarim adanın iç kesimlerine kadar tuzu ulaştırabilmek için ilk yol insa edilmiştir. 

Tuzun degeri aslında, sadece doğada az bulunmasıyla bağlantılı değildir. Tuzun tıp bilimindeki yeri yadımsan mayacak düzeydedir. Örnegin, hipokratın iyileştirme yöntemlerinde tuz sik sik yerini alıyordu. Tuzla yapılan ilaçlar balgam söktürücü bir etkiye sahipti ve bunun için kullanılıyordu. Su, tuz ve sirke karışımı hastayı kusturmak için kullanılan bir ilaçtı. Dalak rahatsızlıklarının tedavisinde, 3 te 2 oranında inek sütü ve 3 te 1 oranında tuzlu su karışımının sabahları aç karnına içilmesi öneriliyordu. Tabiki tuzun insan sağlığı üzerindeki etkileri yalnızca Hipokrat tarafından keşfedilmemiş, yakin tarihte de tuzun bu altın özelliğini bulanlar olmuştur. 

Örnegin, Polonya'da 1800'lü yılların ortasında tuz madenlerinde çalışan isçilerin hiçbirinin akciğer kanserine yakalanmadığını fark eden bir sağlık memuru ve araştırmacısı olan  Felix Borcovski, 1843 yılında bununla ilgili araştırmalarının da yer aldığı bir kitap yayınladı. Onun halefi olan Mislavs Padajovski Mediko'da hala hizmet veren bir tuz kaplıcası kurmuştur. Daha sonra Polonya'daki bu tuz madenleri 2. dünya savaşı boyunca sığınak olarak kullanılmış ve bu yıllar boyunca sığınağa giren hastalıklı insanlarda iyileşme gözlenmiştir. 

Ayrıca ülkemizde bulunan tuz mağaralarındaki görevlilerinde burada çalıstıkları sürece her hangi bir hayati hastalığa yakalanmadıklarını belirtmişlerdir.

Tuz odaları hangi ülkelerde etkin kullanılıyor ?

Tuz odalarının ünü Rusya sınırları içerisinde kalmamış Avrupa ülkelerine de taşınmıştır. Örnek olarak Isviçre, Estonya,  Almanya, Finlandiya gibi ülkelerin ismi bu listeye dâhil edilebilir. 

Yukarıda belirtilen ülkelerde tuz odaları faaliyette olup solunum yolu rahatsızlıklarından mustarip olan insanların akınına uğramaktadır.

Ayrıca bu odalarda gerçekleştirilen haloterapiden yalnızca hasta insanlar degil, terapinin koruyucu niteliği bakımından sağlıklı insanlarda faydalanabilmektedir. 

Şimdide Kısaca Tuz Odasını Tanıımlayalım;

Tüm yüzeyler, yani tavan, zemin ve duvarlar %100 doğal kaya tuzu kullanılarak insa edilmiş; Halo jeneratör vasıtasıyla içeriye püskürtülen aeresol halindeki farmakolojik yani medikal tuzu teneffüs ettiginiz bir ortamdır.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10