Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Doğal Tuz Nasıl Anlaşılır?

Doğal Tuz Nasıl Anlaşılır?

Doğal kaya tuzu kristal yapıda olup beyaz ve beyazın tonlarına ait bir renge sahiptir. Kullandığınız tuz gri veya pembe gibi farklı renklerde ise yüksek ihtimalle bu tuz gerçek ve doğal bir kaya tuzu değildir.


Kaya tuzu hangi renktedir?

Kaya tuzlarında bulunan kil ve yabancı maddeler, tuza farklı tonlarda farklı renkler vermeyi sağlar. Kaya tuzu genellikle siyah kile benzer gri renktedir, ayrıca nadiren beyaz ve şeffaf beyaz renkte olur. Ülkemizde tuzu madenleri genellikle gri, bazıları da siyah renge yakındır.


Tuzun sahte olduğunu nasıl anlaşılır?

Özetle sodyum ve klorür dışındaki minerallerin yüzdesinin toplam tuz yüzdesine dahil edilmesi bu tuzun doğal olduğunu gösterir. Ancak ambalajdaki tuz %100 sodyum klorür ise yani toplamda sadece iki mineral içeriyorsa bu tuz mutlaka rafine edilmiştir.


Türkiye’nin en iyi kaya tuzu nerede?

Kaya Tuzu, Çankırı’daki 5 bin yıllık Tuz Mağarası’ndan çıkarılarak işlenir ve medikal haline getirilen tuz, Türkiye‘nin bu alandaki ihtiyacının büyük bölümünü karşılamaktadır. Gıdadan çeşitli sanayi sektörlerine kadar çeşitli alanlarda değerlendirilen kaya tuzunun Türkiye‘deki en büyük yatağı Çankırı’da bulunmaktadır.


Gerçek Çankırı kaya tuzu nasıl anlaşılır?

Önce doğal tuz olan ve herhangi bir işleme uğramayan geçmemiş olan Çankırı tuzu bembeyaz renktedir. Tuz grimsi bir renge sahip ise bilin ki tuz gerçek Çankırı tuzu değildir. Ayrıca, çok az miktarda Çankırı tuzunu dilinize sürdüğünüzde bu tuzun diğer tuzlardan daha etkili olduğunu anlayacaksınız.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10