Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Himalaya Tuzu Canan Karatay Faydaları Ne İşe Yarar

Himalaya Tuzu Canan Karatay Faydaları Ne İşe Yarar

Pembe Himalaya Tuzunun 6 Faydası

Normal tuzların yaptıkları etkilerin aksine, pembe himalaya tuzu, vücutta su tutulmasını engelleyebilir. Bu tuz aynı zamanda kan dolaşımınıza da iyi gelmektedir.

Daha önce hiç pembe himalaya tuzunu duydunuz mu? Eğer duymadıysanız veya faydalarını merak ediyorsanız, bu makalemizde pembe himalaya tuzunun faydalarını anlatacağız.

Pembe Himalaya Tuzunun 6 aydası

Pembe Himalaya tuzu, Pakistan’ın dağlarından ve özellikle Khewra madeninden gelen mineral bir maddedir. Bu tuz madeni, tüm gezegendeki en saf kaynaklardan biri olarak kabul edilmektedir.

Pembe Himalaya tuzu, Avrupa, Amerika ve Asya’da bulunan birçok ülkede başarıyla satılan bir üründür. Bunun nedeni ise diğer tuzlara göre besin değerinin daha yüksek olmasıdır. Pembe Himalaya tuzu vücudunuza ilginç faydalar sağlar.

Pembe Himalaya tuzu, vücuda faydası bol olan 84 farklı sağlıklı bileşeni içerisinde barındırır. Dahası, vücudunuzun hayati sistemlerinin işleyişini daha iyi hale getirmenize yardımcı olan ve eser elementlerin ana kaynağıdır.

Aslında ilginç içeriği nedeniyle, terapi ve kozmetik uygulamaları da bulunmaktadır. Böylece bu madde, vücudunuzu rahatlatır ve cildinizi canlandırır.

Bazı insanların pembe Himalaya tuzunun inanılmaz faydalarını halen daha bilmediğini düşünerek, bu tuzun 10 faydasını bu yazıda sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bu ilginç faydaları hemen öğrenin!

1. Sıvı tutulmasıyla mücadele eder

Rafine tuz, sıvı tutulmasına neden olan besin maddelerinden biri olsa da, pembe himalaya tuzu tam tersine bu soruna karşı koyan bir maddedir.

Pembe Himalaya tuzu, sayısı 10’u bulan farklı eser elementleri içerir.Vücutta emildiği takdirde bu elementler, dokulardaki sıvı seviyelerini kontrol eden fonksiyonları uyarır.

2. Kandaki pH seviyesinin düzenlenmesi Suyla seyreltilmiş az miktardaki pembe Himalaya tuzu, kandaki asit miktarını azaltmak için alkalin özellikli bir ilaç olarak kullanılabilir.

İçerisinde bulunan temel mineraller, vücudun doğal pH seviyesini iyileştirmeye yardımcı olur; bu tuz, iltihapla ilişkisi bulunan hastalıkları önler ve kronik hastalıklardan kaçınmanıza yardımcı olur.

3. Enerji seviyenizi arttırır Bünyesinde barındırdığı antioksidanlar ve elektrolitlerle bu madde, fiziksel ve zihinsel enerji seviyelerinizi doğal bir şekilde arttıran bir yardımcıdır.

Suda seyreltilmiş haldeyken ya da meyve suları ve smoothie’lerin içerisindeyken, hücrelerin oksijen almasına katkıda bulunur, kaslarınızı güçlendirir ve en iyi performansı sağlaması için beyninizi harekete geçirir.

4. Besin emilimini arttırır. Sindirim sistemindeki asit miktarının negatif etkisini gideren bu organik tuz, gıdaların içinde bulunan besin maddelerinden daha iyi yararlanmanızı sağlar.

Pembe himalaya tuzunun içinde bulunan besinler, bağırsaktaki bakteri florasını güçlendirir ve vücudun ihtiyaç duymadığı atık maddeleri ayırmasına ve atmasına yardımcı olur.

5. Tansiyonu düşürür. Diyetinizde çok fazla sodyum olması, kan basıncını yükseltir ve bu nedenle kalbiniz de bu durumdan etkilenir.

Ancak, pembe himalaya tuzunun içerisinde bulunan mineraller sodyum seviyesini düzenler ve kalp ritmini dengeler, ayrıca hipertansiyonu kontrol etme özelliğine de sahiptir.

6. Varisli damarların oluşmasını önler Rahatlatıcı ve antienflamatuar etkisinden dolayı bu bileşen, duvar ve kapakçıklarının güçsüzlüğüyle mücadele etmek için idealdir.

Ciltten emilen mineraller, damarlardaki kan dolaşımını en iyi hale getirir,damarlarda meydana gelen tahrişi ya da genişlemeyi engeller.

Bunların yanında, lenfatik sistemin işlevini iyileştirir; toksinlerin kan dolaşımına girmesini önler.

Siparişi İçin Bize Ulaşın.

Etiketler; Himalaya Tuzu Ne İşe Yarar, Himalaya Tuzu Canan Karatay, Himalaya Tuzu nedir, Himalaya Tuzu Nerede Satılır, Himalaya Tuzu nerede Kullanılır7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10