Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Sıvı Klor Ne İçin Kullanılır?

Sıvı Klor Ne İçin Kullanılır?

Sıvı Klor Ne İçin Kullanılır?

Sıvı Klor'un kimyasal adı sodyum klorittir. Ticari olarak sıvı klor diye adlandırılır.

Yüzme havuzların temizliğinde sodyum hipoklorit kullanılmasının sebeplerinden biri hiçbir mikroorganizmanın bu sıvı içerisinde oluşmamasıdır.

Sodyum hipoklorit içme sularının ve diğer su kanallarının dezenfekte edilmesinde kullanılmaktadır.

Genel olarak klor bazlı dezenfektanlar; içme suyu, kullanma suyu, havuz sularında dozlama sistemleri ile kullanılmaktadır.

Sodyum hipoklorit yaygın olarak kullanıldığı diğer alanlardan birisi ise yüzme havuzlarıdır. Sodyum hipoklorit ile dezenfekte edilmiş olan yüzme havuzlarının sularında renk açılması görülmektedir.

Havuzlarda Kullanımı;

Havuz suyunun değerlerine göre ve türüne göre klor uygulaması gerçekleştirilmelidir. Havuz suyunun dezenfeksiyonu için kullanılmakta olan sıvı klor. Sıvıda bulunan mikroorganizmaların yok edilmesini ve tekrardan oluşmasını engellemektedir.

%1O ve %15 aralığında sıvı klor içermesinden dolayı diğer tür sıvı klorlara göre daha kısa sürede etki etmekte ve sağlık için daha az zararlı olmaktadır.
Sıvı klor suyun daha berrak bir görünüm kazanmasını ve mevcut mikroorganizmaların yok edilerek çoğalmasını engellemekte olup genel olarak üç farklı formda bulunmaktadır. Sıvı Klor en fazla tercih edilen türüdür.

Sıvı Klor;

Doğrudan havuz dökülüp uygulanabilir.

Stabilizatör içermemesinden dolayı ticari işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Otomatik havuz kontrol sistemleri ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir.

Ve sağlık açısından çok daha az yan etkilere sahiptir.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10