Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır, Kimyasalları Nasıl Kullanılır ?

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır, Kimyasalları Nasıl Kullanılır ?

Havuz Bakımı

Özellikle kapalı havuzlar, sürekli kullanıldığı için düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Günlük kullanımları olan kapalı havuzlar, yıl boyunca düzenli olarak temizlenmeli ve sağlıklı ortamlar için bakımları yapılmalıdır.

Açık havuzlar ise bahar ve yoğunlukla yaz aylarında kullanılır. Kış aylarında kullanılmayan havuzların, atıklardan arındırılması, yosunlardan temizlenmesi gereklidir.

Havuzlar bakımları özenle yapılması gereken alanlardır. Uzun süreli ve çok kişi tarafından kullanılması, mikroplardan arındırılması ve hastalıkların önlenmesi açısından büyük önem taşır.

Kimyasal denge, havuzların yüzülebilir olması için önemli faktördür. Yazlık havuz bakımı nasıl yapılır konusunda, özellikle ortak kullanıma açık havuzların; sabah-öğle ve akşam bakımları aksatılmadan yapılmalıdır. Ayrıca günlük ve haftalık bakımları, temizlikleri de düzenli olarak sağlanmalı, kimyasal denge ideal seviyede sağlanmalıdır.

Yazlık Havuz Bakımı

Havuzların temiz, berrak ve sağlıklı olması için, günlük kullanıma açmadan önce temel bakımının yapılması önceliklidir. Kimyasal dengesi sağlanmalı ve kir-toz-partiküller veya yabancı maddelerden arındırarak, temizlemek gereklidir. Günün belirli saatlerinde havuz suyundan tahlilleri yapılmalıdır.

Tahlil sonuçlarına göre kimyasallar kullanılarak, berrak ve steril hale getirilmelidir. Su yüzeyinde kir oluşumu, yağ veya tortu görünümü, renk oluşumu, su bulanıklığı var ise ilave kimyasallar mutlaka kullanılmalıdır.

Havuz suyu dengesini sağlayan PH değeri, ideal seviyede sağlanmalıdır. PH değeri ideal seviyede iken klor kullanılmalıdır. Yazlık havuzlarda ideal PH değeri; 7.2 ile 7.4 aralığında olmalıdır. Klor oranının da ideal oranda kalması için daha yüksek Ph kullanılmamalıdır.

 

Ekiplerimiz Havuz bakımını dilerseniz eğitimini verir ya da haftalık olarak bizlere yaptırabilirsiniz.

 

Etiketler; Havuz Kimyasalları, Havuz Malzemeleri, Havuz İçin Klor, Klor, Havuz Kloru, Toz Klor, Havuz Kimyasalları İstoç, Havuz Süpürgesi, Ph Düşürücü, Yosun Önleyici, Havuz Yosun Önleyici, Tablet Klor,Havuz Süpürge Hortumu, süperpool Klor, Havuz Kloru Fiyat, Havuz Kimyasalları Fiyatları, Havuz Ph Düşürücü, Su Deposu İçin Tablet Klor, Havuz Kimyasalları Ümraniye, Havuzda Klor Fazlalığı, Toz Klor Fiyatı, Tablet Klor Fiyatı, HAvuz Kimyasalları Anadolu Yakası, Kalsiyum Hipoklorit, 56 lık Toz Klor Fiyatları, Toz Klor 90, Havuz Klor Gebze, Ph Düşürücü Havuz, Havuz Kimyasalları İstanbul, en Uygun 90 lık Klor Fiyatı, Havuz Süpürgesi Sapı, Havuz Klor Nerede Satılır, Çekmeköy Havuz Klor, Toz Klor 56, Havuz Dezenfektanı Klor, Havuz Kimyasalı Üreten Firmalar, Havuz Klor Kocaeli, Yosun Önleyici Fiyat, Havuz Klor Nasıl Düşürülür, Karaköy Havuz Malzemeleri, Havuz Dezenfektanı, Toz Klor 50 Kg Fiyat, Ph Yükseltici Havuz, 90 lık Klor Fiyatı, Havuz Çöktürücü Fiyatları, İçme Suyu İçin Klor Tablet, Havuz Kloru Kaç Olmalı, Havuz Kimyasalları Fatih, Havuz İçin Klor Çekmeköy, Perpa Havuz Kimyasalları, Havuz Kimyasalları Ekipmanları, Süperpool Toz Klor, Deep Blue Toz Klor, Havuz Kimyasalları Tuzla, Ph Düşürücü 25 Kg, Havuz Kloru Sarıyer, Havuz Kloru İstanbul, Hipoklorit Asit, Teleskopik Havuz Süpürge Sapı, Su Deposu Yosun Önleyici, Havuzlar İçin Ayak Dezenfektanı, 90 lık Toz Klır 25 Kg, Toz Ph Düşürücü 20 Kg, Havuz Kimyasalları Pendik, Havuz İçin Klor Ataşehir, Havuz Süpürgesi Hortum Fiyatları, 50 Kg PinaTablet Klor Fiyatları, Sakarya Havuz Kloru Satan, Havuz Kloru Kaç Tl, Dudullu Havuz Kimyasalları, Havuza Klor Yerine Tuz, 70 lik Toz Klor7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10