Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuz Lambasının Havaya ve Vücuda Etkisi

Tuz Lambasının Havaya ve Vücuda Etkisi

Tuz Lambasının Havaya ve Vücuda Etkisi

Havdaki Pozitif iyonlar, bir ya da birden fazla elektron kaybetmiş bir atom veya molekülünün parçacığıdır. Elektron kaybedilmesiyle, atom veya molekül pozitif yük yüklenir ve pozitif iyon olarak adlandırılır. 

Havadaki Pozitif İyonların Zararları

Pozitif iyonlar; elektronik cihazlar, hava kirliliği gibi çeşitli kaynaklardan ortaya çıkabilmektedir. Ve yoğunluğu yüksek olduğunda insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. 

Havada yüksek kontrasyondaki pozitif iyonlar, hava kirliliğine benzer bir etki yaratabilir. Tuz lambaları çalıştığı sürece hava kirliliğini azaltır. Böylelikle astım, bronşit gibi solunum hastalıklarına sahip kişiler için daha rahat bir ortam yaratır. 

Yüksek yoğunluktaki pozitif iyonlar, uyku kalitenizi olumsuz yönde etkiler. Uyku bozukluklarına yol açtığı bilinmektedir. Ayrıca Tuz Lambası horlama sorununu yok ederek uyku kalitesinin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. 

Havadaki pozitif iyonlar, cildinizin nemini azaltır ve kurumasına yol açmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek miktarda pozitif iyonlar stres, anksiyete ve depresyon gibi bir takım psikolojik durumları kötüleştirebileceği de düşünülmektedir.

Sonuç olarak havadaki pozitif iyonların vücuda ve bulunduğunuz ortamdaki havaya olumsuz etkileri olabilecek bir faktördür. Havadaki pozitif iyonları yok eden şey tam zıttı olan negatif iyonlardır. Negatif iyonlar, pozitif iyonların yarattığı tüm olumsuz durumları yok etmektedir.

Tuz lambaları çalıştıkları süre boyunca bulunduğu ortama negatif iyon yaymaktadır. Bu negatif iyonlar bir ortam içerisinde bulunan pozitif iyonları yok ederek uykusuzluk, stres ve birçok solunum yolu rahatsızlıklarını gidermektedir. 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10