Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuz Gargarası Nasıl Yapılır?

Tuz Gargarası Nasıl Yapılır?

Tuzlu su ile gargara yapmak boğaz ve ağızdaki virüsleri uzak tutmak gibi birçok faydası vardır. Bu yazımızda sizlere boğazda barınan bakterileri uzaklaştırmak için kullanılan tuzlu su ile gargara yöntemini anlatacağız.


Yüzyıllar öncesine kadar hastalıktan korunmanın en etkili yolu olan tuzlu su ile günde en az 5 kere tekrarlanacak gargara ağız, boğaz ve geniz sağlığınızı korumaya yardımcı olur.


Virüsten korunma, yutak dokusundaki şişliği ve ağızda oluşabilecek iltihaptan kurtulmanın en etkili, doğal ve ucuz yolu tuzlu su ile gargara yapmaktır.


Tuz ile gargara nasıl yapılır?

Dezenfekte edilmesi için önce bir bardak su kaynatın ve sonra soğumaya bırakın. Su soğuduktan sonra 2 çay kaşığı tuz ekleyerek iyice karıştırın. Tuzlu su ile durulamak için karışımı ağzınızda nazikçe çalkalayın, gargara yapın ve dikkatlice tükürün. Tuzlu suyu yutmamaya dikkat edin.


Tuzlu su ne işe yarar?

- Kabızlığın önüne geçer, 

- Sindirim sistemine olumlu katkılarda bulunur,

- Vücudun uygun kan şekerini dengeler,

- Diyabete iyi gelir. 

 

Tuzlu su ile gargara Faranjite iyi gelir mi?

Faranjite; yutkunma güçlüğü, boğaz yanması, acı ve kaşıntıya neden olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa iyi gelen ve en bilineni ise bol bol sıvı tüketmektir. Özellikle sıcak tuzlu su ile gragara yapmak faranjitenin geçmesi için oldukça etkilidir. Bunun için; 1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip karıştırmak ve gargara yapmak faydalı olacaktır.


Tuzlu su ile gargara diş kanamasını durdurur mu?

Diş eti kanamalarına çözüm arayanlar için; tuzlu su, bal, hardal yağı ve zencefil tavsiye edilir. Tuzlu suyun antiseptik etkisi, kanamaya neden olan iltihabı azaltamayı sağlar.


Diş eti çekilmesine Tuzlu su iyi gelir mi?

Tuzlu su ile yapılan gargara diş eti çekilmesinde meydana gelen kanama ve ağrıları azaltabilmektedir.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10