Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Sanayide Kullanılan Tuz Uygulamaları

Sanayide Kullanılan Tuz Uygulamaları

Sanayide Kullanılan Tuz Türleri

Tuz büyük oranda sanayi uygulamalarında kullanılmaktadır. Endüstriyel tuz, en çok kullanılan tuz türlerindendir. Buz çözme, yağ endüstrisi, ve kimya endüstrisi gibi birçok endüstride kullanılmaktadır.
 
Buz Çözme işlemi için endüstriyel tuz kullanılmaktadır. Endüstriyel tuz; yol, kaldırım ve platformların bakımında çokça kullanılmaktadır. Buz çözme işlemi için kullanılan yol tuzu yollara yayılır ve yüzey donmadan tuzlu su tabakası oluşturulur. Bu işlem sonucunda buz oluşumu gecikir veya büyük oranda engellenir. Böylelikle güvenli yollar sağlanır ve kazalar önlenir. 

Petrol ve Gaz Endüstrisinde Tuz: Petrol endüstrisinde kullanılan endüstriyel tuz genellikle daha verimli ve güvenli hale getirmek için petrol sondaj kulelerinde kullanılır. Onun dışında çamurda katkı maddesi olarak sondaj sıvısı, endüstriyel tuz kullanılır. 

Petrol ve Gaz endüstrisinde tuz şu şekilde kullanılır; kullanılmakta olan endüstriyel toprağın yoğunluğunu arttırır ve sondaj işlemi daha güvenli hale gelir.
 
Sondaj sıvısı olarak kullanılmakta olan çamurdaki endüstriyel tuz uygulamaları; delme kafasına yağlayıcı ve soğutucu görevi görür. 

Enerji Endüstrisinde Kullanılan Tuz

Güneş enerjisi gibi enerji üretimi kategorisinde de endüstriyel tuz kullanılmaktadır. Bu endüstride kullanılan tuz belirli reaksiyonların gerçekleşmesi amacıyla belirli bir tuzluluk düzeyinin korunmasına yardımcı olmaktadır.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10