Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Tuzun Turşuda Önemi

Tuzun Turşuda Önemi

Tuzun Turşuda Önemi


Turşularınızın kıtır kıtır olması için tuz oranını çok doğru ayarlamanız gerekir. Tuz, sebze ve meyvelerin salamura olurken kıvamlarını korumaları, uzun süre taze olmalarını sağlar. Bundan dolayı kullanılan tuzun çeşidi de oldukça önemlidir. Tuşu yapılırken klasik sofra tuzları yerine iri taneli kaya tuzları kullanılması daha iyi olacaktır. Kaya tuzları daha sert olduğundan dolayı malzemelerinizi softa tuzlarına göre daha iyi koruyacaktır.


Turşu kurulurken mutlaka rafine edilmiş, saf doğal kaya tuzu kullanılmalıdır. Saf olmayan sofra tuzları içerisinde fazlasıyla kimyasal madde barındırdığından dolayı, mayalanma sürecinden sonra sebzelerinize zarar verme ihtimali oldukça yüksektir. Turşu yapımınızda kesinlikle hiç tereddüt etmeden iri taneli granül formunda kaya tuzunu tercih edebilirsiniz. Kaya tuzu hiçbir katkı maddesi barındırmadığı gibi ayrıca bir de yapay iyot barındırmayan kristal kaya tuzları, saf halleri bozulmadan tamamen doğal yollarla üretilmektedir.


İnce bir yapıya sahip olmasıyla birlikte sofra tuzu, turşu da kullanılmak üzere çok da uygun bir seçenek olmadığını bilmeniz gerekir. 
Sofra tuzlarının aksine daha iri bir yapıya sahip olan kaya tuzu, yapmakta olduğunuz turşunun lezzetini daha çok arttırmak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için çok iyi bir seçenek olacaktır. Tuz için kullanacağınız tuz miktarını iyi bir şekilde ayarlamak da çok önemli bir noktadır.  

İyi bir turşu tuz kalitesi ile doğru orantılıdır.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10