Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Salamura Tuzu, Kaya Tuzu Salamura, İri Salamura Tuzu Nedir ?

Salamura Tuzu, Kaya Tuzu Salamura, İri Salamura Tuzu Nedir ?

Salamura tuz nerede satılır? Nasıl saklanır?

Berrak yapısı ve tortusuz olma özelliği ile öne çıkar. Halk arasında deniz tuzu ya da turşuluk tuz olarak tanınan salamura tuz, iyot içermediği için sofra tuzundan daha sağlıklıdır ve yemeklere daha fazla tat katar.

Salamura tuz, sofra tuzu kadar yaygın bir kullanıma sahip değildir. Birkaç marka dışında üreten firma olmadığı için küçük marketlerde nadiren bulunur. Salamura tuz dövülmüş halde, küçük tuz şişeleri içinde veya tane olarak büyük paketler halinde lüks marketlerde ve aktarlarda bulunabilir. Gıda satışı yapan internet sitelerinden de sipariş edilerek satın alınabilir.

Salamura tuz, iyotlu sofra tuzu gibi rafine edilmediği için çabuk rutubetlenir ve koku çeker. Büyük paketler halinde alındığında salamura tuzun ağzı, hava almayacak şekilde kapatılmalı ve rutubetsiz bir ortamda saklanmalıdır. Rafine tuz açık halde ise kesinlikle kokulu yiyeceklerinde yanına konmamalıdır. Sofraya getirilen salamura tuz tekrar pakete geri konmamalıdır.

Salamura tuz nasıl kullanılır?  Püf noktaları nelerdir ?

Salamura tuz, lüks restoranlarda ve evlerde sofra tuzu yerine kullanılmaya başlanmıştır. Dövülmüş halde küçük plastik şişelerde satılan salamura tuz, kristal tuz gibi yemeklere, salatalara ve hamur işlerine eklenir. Salamura tuz, sofra tuzu gibi kimyasal işlemlere tabi tutulmadığı için tuzluktan akmaz. Bunun için sofraya getirileceği zaman küçük tabaklar içinde masaya konulmalıdır.

Taneler halinde satılan salamura tuz ise asma yaprağı salamurası yapılırken ve balık tuzlarken kullanılır. Bunun dışında turşunun daha uzun ömürlü olmasını sağladığı için turşulara eklenir. Salamura tuz tıpkı sofra tuzu gibi tuzlu bir tada sahiptir, bu nedenle yemeklere eklerken oranını doğru ayarlamak gerekir.

Salamura tuzun içerdiği vitamin ve mineraller nelerdir?

Salamura tuz, sofra tuzu gibi rafine edilmediği için doğal yapısını korur. İçeriğinde 80'den fazla mineraller barındırır ve özellikle magnezyum, demir, sülfür ve kalsiyum açısından oldukça zengindir. Tüm doğal elementleri bünyesinde barındıran salamura tuz, kristal sodyum ve klor içeren önemli bir kaynaktır.

Etiketler; Salamura Tuzu Nedir, Salamura Tuzu İle Kaya Tuzu Arasındaki Fark, Salamura Tuzu İyotlu Mu, Salamura Tuzu Şok, Salamura Tuzu Kaya Tuzu Mu, Salamura Tuzu Faydaları, Salamura Tuzu İle Turşu Yapımı, Salamura Tuzu İle Turşu, Turşuluk Tuz Nedir, Turşuluk Tuz Nasıl Olur, Turşuluk Tuz Fiyatı, Turşuluk Tuz Kaya Tuzumudur, Turşuya Tuz Oranı, Turşuluk Tuz A101, Turşuluk Tuzun Faydaları, Turşuluk İri Tuz, Granül Tuz Nedir, Granül Tuz Ne Demek, Çankırı Granül Tuz, Salamura Tuzu Nerede Satılır, Samaura Tuzu Satın Al7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10