Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Kimya Endüstrisinde Tuz Kullanımı

Kimya Endüstrisinde Tuz Kullanımı

Tuz kullanımının en çok olduğu yerlerden birisi de kimya endüstrisidir. Dünyada bilinen en yaygın kimyasal element Klorür, PVC gibi her daim kullanılan birçok hayati ürünün ve son derece etkili mikrop öldürücünün de bileşenidir. 

Kostik soda solüsyonu, kağıt ve hamur gibi sanayi operasyonlarında ve deterjanla kimyasal işleme sanayisinde temel bileşendir. Petrokimya ve tekstil sektöründe de oldukça yaygındır.

Endüstriyel tuz, kimya sektöründe farklı kimyasallar üretmek içi kullanılmaktadır. Kostik soda solüsyonu, kağıt ve hamur gibi sanayi operasyonlarında ve deterjanla kimyasal işleme sanayisinde temel bileşendir. 

Bunların dışında sodyum sülfat, sodyum karbonat, sodyum bikarbonat, sıvı sodyum, metalik sodyum, sodyum nitrat ve hidroklorik asit gibi çeşitli ürünlerin üretiminde de kullanılır.

Endüstriyel tuz, hijyen ve dezenfeksiyon ürünlerinin tamamında temel bileşenlerden biri olan klor üretiminde kullanılır. Klor ise doymuş çözeltinin elektroliz sonucunda üretilir.

Kimya Endüstrisinde başlıca tuz kullanımı şöyledir;

Tekstil endüstrisi: Deri işlemelerinde, yün ve pamuğun terbiye edilip boya ve ağırtmaya hazırlanmasında kullanılır.

İlaç Endüstrisi: Tuz, sodyum ve klorür içerir. Bu elementler vücudu ve hormonal sistemleri düzenlemektedir. Bazı durumlarda hastanın elektrolit dengesini korumak için hastaya tuz verilir. Farmasotik ürünlerde katkı maddesi olarak da kullanılmaktadır.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10