Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

En İyi Tuz Kristal Kaya Tuzu

En İyi Tuz Kristal Kaya Tuzu

En İyi Kristan Kaya Tuzu

Artık tuzlar ile ilgili daha fazla bilgiye sahipsiniz. Ama tuz seçimi yapmak için bu bilgileri kullanmanız gerekiyor. Şimdi size tuz çeşitlerinde bulunan mineral içeriğinden bahsedeceğim.

Önce aşağıdaki tabloyu inceleyin. Tablo bir gram tuz içerisindeki mineral miktarını göstermekedir 

Gördüğünüz gibi Himalaya tuzu diğerlerinden bir adım önde. Çünkü daha fazla mineral içeriyor, daha az sodyuma sahip ve daha doğal.

Sofra tuzu ise kimyasal olarak tüketilmeye hiç uygun değil. Ama burada küçük bir püf nokta var. O da iyot eksikliği!

Ülkemizde çok fazla iyot eksikliği görülüyor. Eğer iyot ile güçlendirilmemiş (doğal) diğer tuz türlerini kullanmak isterseniz yeterli iyot alımı yapamayabilirsiniz. Bu sebeple tetikte olmalı ve hekiminize 6-12 ay aralıklar ile muayene olmalısınız.

Hatta bu sebeple ülkemizdeki sofra tuzlarına iyot eklenmesi zorunlu hale getirildi.

 

Etiketler; En İyi Tuz, Tuz Lamba, Kaya Tuzu, Limon Tuzu, Magnezyum Sülfat, Himalaya Tuzu, Himalaya Tuz, Tuz, Mayi Tuz, Mai Tuz, Kristal Kaya Tuzu, Kaya Tuzu Lambası, İyotlu Tuz, Tuzu, İyotsuz Tuz, Himalaya Tuz Lambası, Salamura Tuzu, Kaya Tuzu Fiyat, Tuz Lambası Fiyatları, Sofra Tuzu, Tuz Fiyatı, Limon Tuzu Fiyat, Tablet Tuz, Maldon Tuz, Tuzlar, Ayak Bakım Tuzu, Doğal Kaya Tuzu, İyotlu Kaya Tuzu, Kayatuzu Lambası, A101 Kaya Tuzu, Tuz Gece Lambası, Kaya Tuzundan Lamba, Himalaya Tuzu Fiyat, Ayak Tuzu, Siyah Tuz, Doğal Tuz, Sıvı Tuz, Pembe Tuz, Turşuluk Tuz, Kar Tuzu, Magnezyum Tuzu, Kaya Tuzu Migros, Efsina Kaya Tuzu, Yemeklik Tuz, Tuz Ürünleri, Doğal Tuz Lamba, En Sağlıklı Tuz, İri Tuz, MAyi Tuzu, Rafine Tuz, Tuz Lambası Ekşi, Diyet Tuzu, Pembe Himalaya Tuzu, Kaynak Tuzu, Gıda Sanayi Tuzu, Kalın Tuz, Yaprak Tuz, Bim Tuz Fiyatı, İyotsuz Kaya Tuzu, Sole Tuz, Himalaya Tuzu Canan Karatay, Himalaya Lamba, Kimalaya Kaya Tuzu Lambası, Toptan Tuz Fiyatları, Bim Kaya Tuzu, 50 Kg Tuz Fiyatı, 1 Ton Tuz Fiyatı, Salt Tuz,Sağlıklı Tuz, Koyuncu Tuz, Sodyumu Azaltılmış Tuz, Okyanus Tuzu, Migros Kaya Tuzu, Organik Tuz, Arıtma Tuzu Fiyatları, Kaya Tuzu Lambası Fiyat, Safir Kaya Tuzu, Rafine Edilmemiş Tuz, Kırmızı Kaya Tuzu, Kaya Tuzu Ton Fiyatı, 1 Kg Tuz Fiyatı, Canan Karatay Tuz, Tuz Sabun, Buket Tuz, Becel Tuz, 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10