Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

İyotlu Tuzun Faydaları

İyotlu Tuzun Faydaları

İyotlu Tuzun Faydaları

İyot vücudumuz tarafından üretilmediğinden sadece dışarıdan yani yiyeceklerle alabileceğimiz, yaşamsal aktivitelerimizi sağlıklı bir şekilde sürdürmemiz için ve daha güçlü, dinç bir vücuda sahip olmak için tüketilmesi gereken mineraldir. 

Vücudumuzda bulunan tiroid bezi tarafından, tiroid hormonlarımızın işlevlerini yerine getirebilmesi açısından vücudumuzun iyot tüketimine ihtiyacı vardır. İyot; beyin ve sinir sistemimizin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve gelişmesi açısından vücut enerjisinin devamlılığını dengeleyen önemli bir bileşendir.
 
Vücudumuzda iyot eksikliği olmasının en temel sebeplerinden birisi tükettiğimiz besinlerde iyotun çok az miktarda bulunmasıdır. İyot tükettiğimiz birçok sebze ve deniz canlılarında bulunmaktadır. Ancak vücudumuza en kolay ve etkili şekilde çözüm sağlamakta olan, yemek tuzu olarak kullanılan iyotlu tuzdur. 

Vücudumuzdaki iyotların çok büyük bir kısmı tiroid bezinde saklanmaktadır. Zihinsel ve fiziksel gelişimde en önemli etken olan ve metabolizma dengesini ayarlamakta olan tiroid hormonları da iyottan yararlanır. 

Faydaları

-    Tiroid bezlerinizi büyüten Guatr hastalığının oluşumunu engellemektedir. 
-    Bitkinlik ve halsizlik sorunlarına iyi gelmektedir. 
-    Kanser hastalıklarının giderilmesinde etkilidir. 
-    Ödem atmaya yardımcı olur. 
-    Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli kalmanızı sağlar. 
-    Cilt, saç ve tırnak sağlığına iyi gelir. 

İyotun sayılabilecek daha fazla faydası bulunmaktadır. Faydalarını en yoğun şekilde görebilmeniz için tuz alırken her zaman doğal tuz tercih etmenizdir. 
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10