Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Su Arıtma Tuzu Özellikleri Ve Ne İşe Yarar?

Su Arıtma Tuzu Özellikleri Ve Ne İşe Yarar?

Su arıtma tuzları, su içindeki sert minerallerin yok olması için su yumuşatıcı ile birlikte çalışırlar.

Sert Mineraller, suyu yumuşatma tankındaki reçine boncuklardan geçerler. Su Yumuşatıcı işlem sonucunda sert mineralleri suyun içinden uzaklaştırmış olur. Su Arıtma Tuzu, reçine boncuklarını yeniden doldurmak üzere kullanır, bu sayede suyun içindeki magnezyum ve kalsiyum mineralleri ortadan kaldırılmaya devam edilir.

Su arıtma makinelerinde biriken magnezyum ve kalsiyum, kireçlenmeye sebep olur. Bu yüzden makineleri rejenerasyon işlemi ile rejenere edilip -tuzlu su ile ters yıkama yapılması - gerekmektedir. Bu ters yıkama esnasında kullanılmış olunan tuzlara ise su arıtma tuzu denir.

Su arıtma tuzları fırınlanmasından dolayı az fire vermektedirler, bu da üretim ücretlerinin az olmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar tarafından daha ekonomik olduğundan fazlaca satış yapılacağını gösterir.Arıtma Tuzları ambalajları içinde çok uzun süre zarar görmeden bekleyebilir. Kireç giderme özelliği doğrultusunda makinelerinizin zarar görme olayının önüne geçer, böylece daha az atık oluşturur.

Bahsedilen tuzlar çoğunlukla kaya tuzu olarak üretilirler. Tablet tuz alacağınızda Beyaz Tuz'un tablet tuzlarını tercih edebilirsiniz.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10