Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Epsom Tuzu Nedir?

Epsom Tuzu Nedir?

Epsom Tuzu Nedir?

Epsom Tuz, magnezyum sülfatın formlarından biridir. İngiliz tuzu olarak da bilinmektedir. Bu tuzun birçok alanda yar sağladığı fark edilmiştir. Sıcak suyla karıştırıldığı zaman ciltteki yaraları hafifletir. Ağrılara iyi gelir. Stresi azaltarak uyku kalitesini arttırır. 

Epsom Tuzu, beyaz renktedir ve suda çözünmektedir. İçerisinde bulunan magnezyum ve sülfatın birçok faydası bulunmaktadır.

Magnezyum, vücuttaki birçok işlev için faydalıdır. Özellikle kas ve sinir sistemi için oldukça önemlidir. Sülfat, vücuttaki toksinlerin ve ağrıların atılmasında yardımcı olmaktadır. 

Epsom Tuzu bir kaya tuzu çeşidi değildir. Kaya tuzu doğal bir şekilde kristalize olmuş tuz formudur. Epsom tuz ve kay tuzu farklı minerallerden oluşmasından dolayı farklı çeşitlerde faydalara sahiptir. 

Epsom Tuzunun diğer faydaları ise kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Sedef hastalığı, egzama gibi cilt problemlerini büyük derecede azaltmaktadır. 

Epsom tuzu bağırsaklarınızın da hareketlenmesini sağlayarak kabızlık sorunu yaşayan kişilere faydalıdır. Ayrıca serotonin hormonu salgılamanıza yardımcı olur. Böylece epsom tuzu; stres, kaygı, depresyon, üzüntü gibi olumsuzluklarla baş etmenizi kolaylaştırmaktadır.

Epsom tuzu sadece cilt, vücut veya kaslar için değil saçlar içinde faydalıdır. Saç derisindeki yağı emer ve derinlemesine temizleme yapar. Saçın uzamasını sağlar. Parklaklığını arttır ve daha canlı görünmesini sağlar. 

Saçınızın daha kalın ve daha güçlü olmasını istiyorsanız, düzenli olarak epsom tuzu kullanabilirsiniz.
 7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10