Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Chinen Tuzu Nedir?

Chinen Tuzu Nedir?

Chinen Tuzu Kullanımı

Chinen tuzu, ev içi kullanım durumu olmamakla birlikte şeker hastalarının ilgi alanında da bulunduğu için toz şeklinde satılmaktadır. Gıdaya eklenen Chinen Tuzu eklenmesinde doz kontol edilemediği için bu durum ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple Chinen tuzunu doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız tavsiye edilmektedir.

 

Diyabete Fayda Eder Mi?

Chinen tuzu, “Çene Tuzu” kelimesine gelen ‘Coptis Chinensis’ bitkilerinden yapılır. Yüksek konsantrasyonda tıbbi berberin içeren Himalaya tuzlarından biridir. Coptis Chinensis de berberinden oluşur. Demir elementi; sodyum nitrat, sodyum klorür ve monosodyum glumat bileşikleri de içerir. Chinen tuzu bir takviyedir. Tuz olarak bilinen kimyasal bileşikler içeriyor olsa da sofra tuzu değildir.
Chinen tuzunun diyabet hastalığını iyileştirdiğine dair yaygın argümanlar vardır. Bilimsel olarak kanıtsal olarak kanıtlanmamasına rağmen, Asyalı şifacılar; Chinen  tuzu içerisindeki minerallerin kan şekeri seviyesini dengelediğini düşünüp şeker hastalarında kullanmışlardır.
Tip 1 diyabet hastaları, Chinen tuzu vücudun insülin üretmesine yardımcı olmadığı için Tip 1 diyabet hastaları Chinen tuzundan faydalanmazlar.
Berberin, diyabet ilaçları ile birlikte kullanıldığı için kan şekeri kontrolsüzce düşebilir.  Bu durum hayati tehditler oluşturabilir. Bu sebeple Chinen tuzu veya herhangi takviye edici gıda kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

 

Chinen Tuzu Kullanımı

Chinen tuzu, ev içi kullanım durumu olmamakla birlikte şeker hastalarının ilgi alanında da bulunduğu için toz şeklinde satılmaktadır. Gıdaya eklenen Chinen Tuzu eklenmesinde doz kontol edilemediği için bu durum ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple Chinen tuzunu doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız tavsiye edilmektedir.7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10