Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Saf Su H2o 35 Kg

Saf Su Nedir

Su Hidrojen ve Oksijen Atomundan Oluşmaktadır.  Ancak İçeriğinde Yalnızca Bunlar Yoktur. Aynı Zamanda Mineral, Magnezyum, Kalsiyum, Bikarbonat Gibi Maddelerde Vardır. Saf Su İçerisinde Yer Alan Minerallerin Kimyasal Bir Tepkimeye Girmesi Neticesinde Oluşmuş Suya Denir. Yani Normal Sudan Daha Farklıdır.

Saf Su Nasıl Elde Edilir

Doğada Saf Su Bulunmuyorsa Bu Durumda Saf Su Nasıl Elde Edilir. Saf Suyun Elde Edilmesi İçin Laboratuarlar Kullanılır, Endüstride İhtiyaç Duyulan Bu Su Filtreleme, İyon Değişimi, Damıtma, Deiyonizasyon ve Reverse Osmosis Gibi İşlemlerden Geçirilerek Elde Edilir.

Saf Su Nerelerde Kullanılır

Özellikle Teknolojinin Kullanımıyla Birlikte Kimya ve Makine Sektörü İçin Oldukça Önemli Bir Madde Olduğu Da Ortaya Çıkmıştır. Örneğin Plastik Üretimi, Soğutma Sistemleri, İlaç Yapımı, Araç Aküleri, Ütü, Gibi Pek Çok Alanda Saf Su Kullanılmaktadır.

Saf Su Doğada Bulunur Mu

Saf Su Doğada Bulunmaz, Genelde Saf Su Denildiğinde Yağmur Suyu Akla Gelir Fakat Yağmur Suyu Da Tam Olarak Saf Değildir.

Saf Su İçilir Mi, İnsan Sağlığına Zararlı Mıdır

Saf Su İçerisinde Bulunan Maddeler Kimyasal Tepkimeye Uğramış ve Hipotenik Özelliğe Sahip Olmuştur. Bu Özelliğinden Dolayı Saf Su Hücre İle Temas Ederse Hücrelere Zarar Verebilir. Bunun İçin Saf Su İçilmediği Gibi İnsan Sağlığı İçinde Zararlıdır.

Saf Su İçersek Ne Olur

Saf Su Belirttiğimiz Gibi Normal Sulardan Çok Farklıdır.  İçtiğimiz Sularda Dişleri ve Kemikleri Besleyen Mineraller Bulunur, Fakat Saf Su Da Bunlar Yoktur. Saf Suyun İçerisinde Mineral Olmamasından Kaynaklı Olarak Saf Su İçildiğinde Zehirlenme Durumu Meydana Gelebilir.

 

Etiketler: saf su fiyat, akü saf su, ultra saf su, saf su 5 lt, saf su litre fiyatı, saf su radyatör, 


7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10