Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Demir 3 Klorür

Demir 3,  45 Kg 

Demir 3 klorid de denir, ferrik klorür , endüstriyel ölçekli bir metaldir. Kimyasal bileşiğin formülü FeCl 3 tür. Demir Üç klorür kristallerinin rengi görüş açısına bağlıdır, yansıyan ışık ile kristaller koyu yeşil görünür, ancak iletilen ışıkla mor-kırmızı görünürler. 

Demir üç klorür, arıtma sistemlerinde koagülant olarak kullanılan asidik özellikli, koyu kahve renkli bir kimyasaldır. Baskı devre yapımında, demir oksit pigment üretiminde, çamur şartlandırmada da kullanılmaktadır. Asidik özellik gösterdiği için kullanım ve depolama esnasında plastik veya paslanmaz çelik tanklar kullanılmalıdır. 30 – 60 Lt lik bidonlarda, IBC tanklarda ve tanker olarak satışı yapılır.

Demir üç klorür, ticari olarak % 40 konsantrasyonda üretimi ve satışı yapılan, yoğun olarak arıtma sistemlerinde kullanılan, koyu kahverengi (pas) renginde, sıvı bir kimyasal maddedir.

Demir Üç Klorürün Kullanıldığı yerler;

  1. Demir 3 Arıtma sistemleri, çamur şartlandırma, baskı devre yapımı, demir oksit pigment üretimi, bakır aşındırmada kullanılmaktadır.
  2. Demir üç klorür, evsel ve endüstriyel temiz su ve atıksu arıtma işlemlerinde, bakır aşındırma, elektronikte baskı devrelerin yapılmasında, demir oksit pigmentlerinin üretiminde, çamur şartlandırma işlemlerinde kullanılmaktadır. En yoğun kullanıldığı alan arıtma sistemleridir. Demir üç klorür hem içme suyu arıtma sistemlerinde, hem de atıksu arıtma sistemlerinde koagülant malzeme olarak kullanılmaktadır. Demir üç klorür üretimi yapılırken Tip1 ve Tip2 olarak iki şekilde üretilir. Tip1 genellikle içme suyu arıtma sistemlerinde ya da hassas işlem yapan metal yüzey temizlemede tercih edilmektedir. Tip2 ise bir çok sektörün atıksu arıtma sistemlerinde koagülant malzeme olarak kullanılmaktadır.  Demir 3 klorür diğer koagülant malzemelere göre, fiyatının daha uygun olması sebebiyle tercih edilmektedir. Daha fazla bilgi ve fiyat için satış mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz.

25 KG Ambalajlarda veya IBC tankında, tanker olarak sipariş verebilirsiniz.

 
Etiketler; Demir 3 Klorür, Demir 3 Klorür Formülü,  Demir 3 Klorür, Tuzu,  Demir 3 Klorür Fiyat,  Demir 3 Klorür Nedir,  Demir 3 Klorür Çözeltisi Hazırlama,  Demir 3 Klorür Zararları,  Demir 3 Klorür Testi, Demir Üç Klorür Fiyat,  Demir 3 Klorür Msds  Demir 3 Klorür Sülfat, Demir klorür Tuzla, Demir 3 Klorür Ümraniye, Demir 3 Klorür Gebze, Demeri 3 Klorür Çerkezköy


7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10