Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL
   0216 364 22 10     0535 300 29 44 TEKLİF AL
Yukarı Dudullu mah. Narin sok. NO:48/B Ümraniye / İSTANBUL

Kaolin Kili Nedir Fiyatları 40 Kg (Kaolen)

Kaolin Kili 25-40 Kg

Utelka Kaolin Kili 3813 Sayılı Maden Kanunu'na göre işletme ruhsatı ile maden mühendisi nezaretnde işletilen  kaolin maden ocağında itina ile üretilip ve sonra mikronize edilerek 2 mikrona kadar inceltilmektedir.

Utelka Kaolin Kili % 100 saf kaolindir.

Almanya'da kaolin kilinin bitkileri koruyucu ve geliştirici olarak kullanımını inceleyip; bunu Türkiye şartlarına uyarladık.

Kaolin Kili

01- Yüzde yüz doğaldır. Tamamı kaolindir. İçinde hiç bir kimyasal yoktur. Hiçbir yan tesiri bulunmaz.

02- Güneş ışığıyla gelen zararlı UV (ultraviole ) ve IR ( infrared ) ışınlarını geri yansıtarak bitkilerde yaygın olan  güneş yanığına mani olur.

03- Bitikiyi serin tutarak (bitki gerçek sıcaklığı 8-10 santigrad az hisseder) güneş stresine mani olur. Bu şekilde stres yüzünden duran  fotosentezi yeniden başlatır ve/veya hızlandırır. Kaolin kilinin fotosentezi en az yüzde 30 artırdığı tespit edilmiştir.

04- Utelka Kaolin Kili çevre dostudur. Çünkü bileşiminde hiç bir kimyasal yoktur. Foto sentezi artırdığı için bitkilerin havayı daha çok temizlemelerine katkı sağlar.

05-  Bitkinin üzerinde oluşan film tabakası sayesinde repellent etkisiyle, böcek ve diğer haşerelerin bitki ile temasını keser.

06- Meyve ve sebze gelişimini sağlar. İçinde potasyum (K2O)  ve kükürt vardır.Yaprakların daha sağlıklı  olmasını sağlar. Sebze ve meyveyi besler.

07- Bileşimindeki potasyum, kükürt ve diğer doğal ürünler sayesinde bitkilerin  imun (direnme) sistemi güçlenecek ve hastalıklara karşı direnci artacaktır.

08- Bitkilerin stomalarını kapatmaz.

09- Bitkinin su kaybını önler, su tutumunu arttırır.

10- İç kurduna karşı mücadelede etkilidir.

11- Hidrofobik özelliği sayesinde geç ilkbahar ve erken sonbahar donlarına karşı koruma sağlar.

 

Etiketler; Kaolin Nedir, Kaolin Zararları, Kaolin Kili Fiyatları, Kaolin Cilt Bakımı, Kaolin Kili İçeriği, Kaolin Kili Sebze, Kaolin Kili Zeytin Uygulaması, Kaolin Kili Nedir, Kaolin Kili maskesi, Kaolin Kili Cilde Faydaları Ümraniye Kaolin, Beykoz Kaolin, Şile Kaolin, Kemerburgaz Kaolin, Antalya Kaolin, Kaolin İzmir, Şile Kaolin


7/24 Ücretsiz Sevkiyat Hizmeti - İstenilen Yere Taşıma - Hizmet ve Kalitede En İyisi.
HEMEN ARA GETİRELİM.
0216 364 22 10